Yapımı 2 yıldır duran Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalar yeniden başladı

  • 10 Days ago
  • 0

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, yapımı iki senedir duran Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalara tekrar başlanması amaciyla yönerge vermişti. İmamoğlu’nun Almanya’nın en hatri sayilir büyüklükte bankalarından Deutsche Bank’tan sağladığı kredi sonrası, çalışmalar hız kazandı. bu erken gerçekleştirilen törenle projenin inşaatına tekrar başlandı.

“DÜNYA DURUR, İSTANBUL DURMAZ”

merasimde konuşan İmamoğlu, “Bu Hem de hususi alaka göstereceğimi söylemiştim. iki senedir duran projenin hareketlenmesiyle alakalı bulunan kazanç saglama ile bu hattın imalatçısı yürekli firmalarında katılımıyla sürece başlamış bulunuyoruz. Bu sürecin hızlı tek şekilde bitmesini istiyoruz. Ekonomi bütün yeryüzünde sıkıntılı günler geçiriyor. Kaynak arama noktasında çok dahada dar tek asama yaşıyoruz. Alman Deutsche Bank’a işbirlikleri amaciyla teşekkür ediyorum. hayat durur, İstanbul durmaz. İstanbul dünyanın merkezidir.Buna göre tavır almalıyız. bunun için göre birbirimizi desteklemeliyiz. bunun için göre iş birliği yapmalıyız. Bu işin merkezi hükümeti, kaza belediyesi yok. İşbirliği ile alakalı biz hazırız. Gelinen noktada imzalar atılmıştır. Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Hattı çalışmalarımız İstanbul’umuza hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

ÜSKÜDAR-ÇEKMEKÖY HATTININ DEVAMI

Üsküdar – Ümraniye – Çekmeköy Metro Hattı’nın devamı niteliğindeki Çekmeköy – Sancaktepe – Sultanbeyli Metro Hattı, sırası ile Meclis Mahallesi, Sarıgazi (entegrasyon istasyonu), Şehir Hastanesi, Abdurrahmangazi, Samandıra, Veysel Karani, Hasanpaşa ve Sultanbeyli İstasyonlarından geçerek Sultanbeyli tem yolu kenarında nihayet bulacak.

65 BİN YOLCU TAŞINACAK

10,9 km’lik 8 istasyonlu hatta, yolculuk süresi 16 dakika sürecek ve saatte tek istikamette 65 bin yolcu taşınabilecek. nihayet teknolojiyle inşa edilen ve tam otomatik sürücüsüz metro olarak hizmet verecek hattın istasyonlarında, tam boy peron ayırıcı kapılar kullanılacak. Samandıra İstasyonu’nda sürücülerin park ederek metro ile yolculuğuna ayni ritimde devam edebilmesi amaciyla 336 araç kapasiteli tam otomatik mekanik otopark yapılacak.

Haber Videosu: Yapımı iki senedir duran Çekmeköy–Sancaktepe–Sultanbeyli Metro Hattı’nda çalışmalar tekrar başladı

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir