Uğur Aktaş: Puan seviyemi koruyarak olimpiyatlara gitmek istiyorum

  • 10 Days ago
  • 0

Avrupa şampiyonu ulusal karateci Uğur Aktaş, Demirören havadis Ajansı’na (DHA) hususi açıklamalarda bulundu. Kağıthane Belediyespor Kulübü’nde kariyerini sürdürecek var olan 24 yaşında olan sporcu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları öncesi hedeflerini anlattı.

“PUAN SEVİYEMİ savunarak OLİMPİYATLARA GİTMEK İSTİYORUM”

Dünya sıralamasındaki vaziyetini savunmak istediğini söyleyen Uğur Aktaş, “Mutluyum, Kağıthane Belediye Başkanı ve Kağıthane Belediyespor takimi tarafından iyi tek karşılama oldu. tertemiz kulübümüz burası oldu. Bizim sürecimiz uzunca ve güç tek süreçti. Önümüzdeki Ağustos ayında olimpiyatlar var, ona iyi tek şekilde çalışarak hazırlanıyoruz. bendeniz kendisinin kilomda şu anda birinci sıradayım, aynı zamanda olimpik sıralamada da birinci sıradayım. Bu nokta seviyemi savunarak olimpiyatlara gitmek istiyorum. İnşallah iyi şeyler olacak, belediyeye de halkımıza da iyi şeyler yaşatırız” diye konuştu.

“SON DÜZLÜĞÜ EN GÜZEL ŞEKİLDE ATLATMAK İSTİYORUZ”

Sürecin şu vakit amaciyla iyi gittiğini belirten Aktaş, “Bu vakte iyi, iyi geldik. 15’e yakın Yorucu turnuva atlattık. Önümüzde 5-6 adet dahada maçımız var. O mücadeleler da güzel, çok puanlar veriyor. nihayet düzlüğü de iyi tek şekilde atlatmak istiyoruz. o nedenle devamlı olarak çalışmalarımıza ayni ritimde devam ediyoruz. asama şu anda güzel, allahın izniyle istediğimiz benzeri gider ve sonlanır” şeklinde konuştu.

Premier turnuvalara katılmak amaciyla İspanya’nın başkenti Madrid’e gideceğini belirten Uğur Aktaş, “Önümüzdeki hafta Madrid’e gideceğiz, orada senenin nihayet premier ligi olacak. O premier ligler maksimum puanı veren turnuvalar. Önümüzdeki senede 5 adet çok nokta veren premier müsabakamız var. Toplamda 6 adet oluyor, tek de Avrupa Şampiyonası olacak. Bu turnuvaların hepsi nokta veriyor. Biz Zati 8-10 adet premier’e katıldık, tek 6 adet dahada kaldı. En iyi şekilde atlatmak istiyoruz, elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaan Süreyya – Özgür KABAN / İSTANBUL, (DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir