Tulga Tekman Asılsız İddialara Cevap Verdi

  • 1 month ago
  • 0

Son zamanlarda Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu ile ilgili çıkan asılsız iddialarla ilgili olarak açıklama yapma gereği duyan Federasyon Başkanı Sayın Tulga TEKMAN, gerek iddialara cevap verme; gerekse de derneğin genel yapısına ilişkin kamuyu aydınlatacak ifadelere:

Youtube videosunda yer verdi. Derneğin kuruluş amacının, Türk Amerikan toplumunun tüm dünyada tanıtılması ve haklarının gözetilmesi olduğunu, buna istinaden gerçekleştirilen etkinlik ve kültürel aktivitelerin bütçesinin de herhangi bir yurt içi kaynaktan tedarik edilmediğin ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Türk Günü Yürüyüşü üzerinden Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun kötülenmek istendiğini, meyve veren ağacın taşlanmak istendiğini belirten Sayın Tulga TEKMAN, Başbakanlığa bağlı Tanıtma Fonu’ndan herhangi bir yardım almadıklarını sözlerine ekledi. Ayrıca son olarak düzenlenen ve yoğun ilgi gören Türk Günü Yürüyüşü için gerekli bütçenin Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Yönetim ve İcra Kurulu tarafından karşılandığını dile getirdi. Bu açıklamalar federasyonun resmi sosyal medya hesabından https://www.facebook.com/turkamerikan.derneklerifederasyonu/posts/1189063447957947 bu link üzerinden takipçilerle paylaşıldı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir