Tarım arazisinde 1 kilometre uzunluğunda 5 metre derinliğinde yarık oluştu

İlçeye bağlı Doğanlı köyünde tarlalarında derin yarıkların oluştuğunu görünce endişelenen köylüler, vaziyeti Afet ve aciliyetli durum idaresi Başkanlığı (AFAD) İl Müdürlüğüne bildirdi. Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki tek tarım arazisinde, takriben tek kilometre uzunluğunda ve yer yer 5 metre derinliğinde yarık oluşması üstüne AFAD alanda analiz başlattı.

AFAD ekiplerinin alanda yaptığı incelemede, takriben tek kilometre uzunluğundaki oluşumun derinliğinin Bir takım yerlerde 5 metreyi bulduğu tespit edildi.

ARAZİDEKİ DEFORMASYONUN SEBEBİ BİLİNÇSİZ SU KULLANIMI

yöneticilerin hazırlayacağı raporu, AFAD Başkanlığına sunacağı öğrenildi.AFAD yetkilileri, kuraklık ve bilinçsiz su kullanımı hasebiyle yeraltı sularının Giderek azalmasına bağlı olarak arazide deformasyonların oluştuğunu bildirdi.

ARAZİ DOLDURMA ÇALIŞMALARI YAPILACAK

benzeyen durumların, evvelki senelerde yakın çevredeki Haydarlı beldesi ile Bolvadin ve Sultandağı ilçelerinde de görüldüğü belirtildi.Öte istikametten Dinar Kaymakamlığı tarafından arazideki oluşumun doldurulması amaciyla çalışma yapılacağı ifade edildi.Tarım arazisinde tek kilometrelik yarık oluştu.

TARLADA 17 METRE DERİNLİĞİNDE OBRUK OLUŞTU

Afyonkarahisar’ın Dinar ilçesindeki tarım arazisinde, takriben tek kilometre uzunluğunda ve yer yer 5 metre derinliğinde yarık oluşması üstüne alanda analiz başlatıldı.Tarlada 17 metre derinliğinde obruk oluştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*