Suriye’de teröristler mevzileri betonla güçlendirdi

Suriye‘nin Resulayn kazasinda PKK/PYD’li teröristler kepçe yardımıyla hendek ve tünel kazı çalışmalarına ayni ritimde devam ediyor.

TOPRAKLA KAMUFLE ETTİLER

Teröristlerin yapımı biten tünelleri ise betonla güçlendirdiği görüldü. Bölgeye gelen beton mikserleri ile hazırlanan tünellere beton dökülürken, iş makineleri ile de betonu kuruyan tünellerin üzerlerine yerinin belli olmaması amaciyla tekrar toprak dökülerek kapatılıyor.

İşte o görüntüler

DEVRİYELER ayni ritimde devam EDİYOR

TSK ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ konvoyunun Suriye’de emniyetli bölgeyi tesise baz alinarak gerçekleştirdikleri 2. müsterek devriye, organizasyon ve harekat olmak üzere iki aşamadan oluştu. Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinin güneyinde hazırlanan Türk bayraklı dört zırhlı araçtan oluşan TSK konvoyu, müsterek kara devriyesine katılmak amaciyla sınırı geçerek, Suriye tarafında bekleyen AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ askeri konvoyuyla buluştu.

SURİYE’DE YPG İŞGALİ

Fırat Nehri’nin doğusundan, Şanlıurfa hududundan başlayıp Mardin’in Nusaybin kazasina civarindan takriben 400 kilometreyi kapsayan bölgedeki Rasulayn, Tel Abyad, Aynularab ve Kamışlı benzeri yerleşimleri, pkk terör örgütü YPG/PKK işgali altında tutuyor.

Kaynak: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*