Son dakika… Trump’tan BM’de flaş açıklamalar

  • 2 Months ago
  • 0

ABD Başkanı Donald Trump, BM genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada, “Afganistan’da Taliban saldırılarına ayni ritimde devam etmekte ama müttefiklerimizle birlikte barış amaciyla çalışmayı Katiyen bırakmayacağız. Özgür hayat ulusal temellerini kucaklamalı. Onları ortadan kaldırmaya, adina yenilerini koymaya kalkışmamalı. istikbal küreselleşmecilerin değil, vatanseverlerin olacak. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ bütün ortaklarından müdafaa yükünün adil paylaşılmasını beklediğini net şekilde bildirdi. Japonya ile ticaret anlaşması yarın nihayet halini alacak” dedi.

İRAN’A ÇOK kati ELEŞTİRİLER

Trump, “Brexit’in derhal peşinden Britanya ile her iki ülkeye de muazzam yarar sağlayacak sıradışı tek ticaret anlaşması yapmayı dört gözle bekliyoruz. Çin’in ticaretle alakalı eylemleri karşısında hayat Ticaret Örgütü’nde şiddetli farklıklar yapılmalı” izahını yaparken İran ile alakalı kati konuştu.

“İran terörün baş sponsoru olmanın yanısıra Yemen ve Suriye’deki savaşların da sponsoru. Suudi Arabistan’ın yakit tesislerine saldırdı. İran’a karşı harekete geçmek bütün ulusların görevi. Hiçbir mesuliyet sahibi hükümet, İran’ın kana susamışlığına destek olmamalı. İran’ın tehditkar davranışı ayni ritimde devam ettiği sürece yaptırımlar kalkmayacak, tersine dahada sıkılaşacak” diyen Trump, “Ülkelerin aşırılıkçılıkla ugras etmek ve İsrail ile komşuları arasındaki ilişkilerin normalleşmek zorunda olduğu Ortadoğu’da gittikçe dahada çok onay ediliyor. Ben reis olduğum sürece Katiyen ABD’ye giremeyeceksiniz. Venezuela’da idam mangaları binlerce kişiye yargısız infaz yapmakta. ABD Katiyen sosyalist tek memleket olmayacaktır” şeklinde konuştu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Afganistan Çin Donald Trump hayat hükümet infaz İran İsrail Japonya Ortadoğu nihayet dakika Suriye Suudi Arabistan Venezuela Yemen
nihayet güncelleme: 18:37 24.09.2019
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir