İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Sibel Pişkin istifa etti

Kırklareli‘de İYİ Partili Belediye reis Yardımcısı Burcu Özel ve Belediye Meclis azaları İYİ Parti Kırklareli Kurucu İl Başkanı harp Çekinmez ve Yücel Oluçay’ın partilerinden istifalarının derhal peşinden İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Sibel Pişkin görevinden istifa etti.

BAĞIMSIZ OLARAK ayni ritimde devam EDECEKLER

Kırklareli İYİ Parti’de şok istifalar yaşandı. Kırklareli Belediye reis Yardımcılığı görevinde bulunan Burcu Özel, Belediye Meclis azaları ve aynı zamanda İYİ Parti Kırklareli Kurucu İl Başkanı harp Çekinmez ve Yücel Oluçay müsterek tek bildiriyle partilerinden istifa ettiklerini duyurdu. Üç isim, Belediye Meclis üyeliklerine bağımsız olarak ayni ritimde devam edecek.

ORTAK AÇIKLAMA YAPTILAR

Belediye reis Yardımcısı Özel ve meclis azalarının yaptıkları müsterek açıklamada, parti içinde demokrasi ve inançları ile bağdaşmayan uygulamalar hasebiyle istifa ettikleri belirtildi.

“PARTİ İÇİNDE DEMOKRASİ YOK”

izahta “Ne yazık ki parti içinde demokrasi olmadığını da açıkça görmüş bulunmaktayız. Bizler bu uygulamaları kişisel olarak değil kitlesel olarak bakmaktayız. Kurulduğu günden bu yana onurla, fedakarlıkla, özveriyle çaba verdiğimiz partimizden elemle istifa ediyoruz. Bizler demokrasiden Katiyen ödün vermeyeceğiz. Bizler demokrasiden ve halktan yana var olan halka hizmet Emelli var olan bütün uygulamalar amaciyla bağımsız meclis azaları olarak bütün gücümüzle ve özverimizle çıkmış olduğumuz bu mukaddes yolda vazgeçmeden çalışmaya ayni ritimde devam edeceğimizi beyan ederiz. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin üstüne tek güneş benzeri doğduğuna inandığımız ve demokrasi sorunlarına çözüm noktası olarak gördüğümüz İYİ Parti’de partimizin genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile birlikte çıktığımız yolda Parasal ve içsel olarak özveri ile Senemeden çalıştık. ama demokrasi anlayışımızda ve inancımızla bağdaşmayan uygulamalardan dolayı gördüğümüz gerek üstüne partimizden istifa kararı aldığımızı beyan ederiz.” ifadeleri kullanıldı.

LÜLEBURGAZ İLÇE BAŞKANI DA İSTİFA ETTİ

Öte istikametten İYİ Parti Lüleburgaz İlçe Başkanı Sibel Pişkin de kaza başkanlığı görevinden istifa etti. Pişkin yaptığı yazılı açıklamada, “17 Eylül 2019 tarihinde İYİ Parti genel Merkezimiz tarafından Kırklareli İl Başkanlığına tertemiz görevlendirme yapılmıştır. Atanan tertemiz İl Başkanımız Hilmi Hersek ile birlikte randımanlı tek siyasi çalışma yapamayacağımızı düşünüyorum. bu yüzden 22 Nisan 2019 tarihinden bu yana yürütmekte olduğum Lüleburgaz İlçe Başkanlığı görevimden 24 Eylül 2019 tarihinde istifa ediyorum” ifadeleri yer aldı. – KIRKLARELİ

Kaynak: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*