Zuchex 2019 toplam ziyaretçi sayısını yüzde 10 arttırdı

  • 3 Months ago
  • 0

Türkiye’nin ev ve mutfak eşyaları fuarlarından Zuchex İstanbul, 12-15 Eylül tarihleri arasında sektör amaciyla ticaret fırsatları sundu. Yapılan açıklamada; 108 ülkeden 32 bin 734 ticari satın almacı, sektör öncüsü marka ve üreticilerden en nihayet ürünleri sipariş etmek, sektörle bağlantı kurmak ve trendleri izleyerek ilham almak amaciyla Zuchex 2019’u ziyaret etti. Türkiye’den 425, yurtdışından 149 katılımcı ile evvelki seneye göre katılımcı sayısında yüzde 28’lik artış gösteren Zuchex; sektörün inovatif ürünlerini ve 2020 senesi trendlerini tek arada sundu.

Ayrıca yapılan bilgilendirmede; Türkiye’den ardindan Zuchex 2019’u en çok ziyaret eden evvel 10 memleket İran, Mısır, Irak, Suudi Arabistan, Lübnan, Filistin, Libya, Rusya, Ürdün ve Yunanistan olurken, ziyaretçi memnuniyet oranı yüzde 96 ile çok seviyelere çıktı. Bu sene bütün dünyadan satın almacılarda fevkalade artışlar kaydedilirken toplamda yüzde 24’lük tek artış ile fuarı toplaminda 5 bin 119 yurtdışı satın almacı ziyaret etti.

Tarsus Turkey genel Müdürü Zekeriya Aytemur, fuar ile alakalı değerlendirmesinde; bu sene uygulamaya alınan kapsamı geniş tekrar yenilemeler ile tazelenen Zuchex’in, satın almacıların tertemiz ürünler tedarik etmesini kolaylaştırarak hemide ziyaretçiler ayni vakitte da katılımcılar amaciyla hakikat yarar sağladığının altını çizerek, “Bu sene fuarı ziyaret eden ve beklentilerin üstüne çıkan yurtdışı satın almacı sayısını 2020 seneninde dahada da çok artırmayı amaçlıyoruz. bütün ekibimize, devamlı gelişen ev ve mutfak eşyaları sektörüne var olan katkısı ve başarısıyla gurur duyuyoruz” dedi.

Benzer şekilde müspet yorumlarda bulunan ülkemiz Züccaciyeciler Derneği Başkanı mutlu Öksüz, “Türkiye ve çevre coğrafyalardaki perakendeciler amaciyla Zuchex, her vakit olduğu benzeri yenilikler ile dolu ve beynelmilel tek platform olduğunu tek sefer dahada kanıtladı” ifadelerini kullandı.

Goldmaster yönetim heyeti Başkanı Sinan Bora ise Zuchex’in ortada Doğu, Balkanlar ve Asya’da katıldığı başka fuarlardan dahada çok satın almacı çektiğini belirterek bunun çok hatri sayilir büyüklükte tek muvaffakiyet olduğunu ekledi.

Keramika genel Müdürü Emin ulu de fuarın dünyadaki en mühim 2. ev ve mutfak eşyaları fuarı olma yolunda olduğunu belirtti. Bu civarindan şuurlu ve başarılı tek fuar amaciyla ekibe teşekkür eden Yüce, özellikle satın almacıların kalitesi ve fuarın beynelmilel niteliği ile alakalı yorumlarda bulundu.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir