İş kadınını bu hale getirmişti: Tutuklandı

Olay, 17 Eylül Salı bugünü saat 21.00 sıralarında, Adnan Menderes Bulvarı’nda alana geldi. Göl Kenarı Yolu’nda kafe işleten Ebru Berköz Karaca’nın, iddiaya göre, dahada evvel mekanın işletmesi ile alakalı mahkemelik olduğu Levent Göl ve O.G. tarafından otomobille önü kesildi. iki kişi tarafından tehdit edilen derhal peşinden dövülen Karaca’nın üstüne kara sıvı döküldü. Hastaneye kaldırılan Karaca, Rehabilitasyonu tamamlandıktan ardindan taburcu edildi.

Olayın derhal peşinden Ebru Berköz Karaca, polise gidip Levent Göl ve O.G.’den şikayetçi oldu. dahada ardindan medya izahı yapan Ebru Berköz Karaca, hazine arazisi üzerinde var olan ama yapı kayıt dokümanı var olan mekanını 5 senedir işlettiğini ve buranın aynı zamanda dernek ve inşaat firması bürosu olarak kullandığını, komşusu Levent Göl ve O.G.’nin mekanına el koymak istediğini, iki kişiyi takriben 2.5 ay evvel Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet ettiğini ve bu yüzden olayın yaşandığını öne sürdü. Gözaltına alınan Levent Göl çıkarıldığı mahkemece ev hapsi cezasına çarptırılırken, O.G. ise tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

‘ASIL MAĞDUR BENİM, KAFEMİ ALIP PARAMI VERMEDİ’

Levent Göl ve O.G.’nin, ifadelerinde haklarındaki bütün suçlamaları reddederek esas mağdurun kendileri olduğunu söylediği öğrenildi. mevzu hakkinda konuşan Levent Göl, Ebru Berköz Karaca’nın işlettiği kafenin taraf tarafındaki kafeyi işlettiğini söyleyerek, geçen sene kafesini 500 bin TL’ye satışa çıkarttığını ve Karaca’nın, “Bu satış komşuya yakışır” diyerek dükkanına talip olduğunu anlattı. 10 senedir tanıdığı Karaca’ya güvendiğini ve bu yüzden kafesini devrettiğini aktaran Göl, aylarca oyalanarak parasının tahsil edilmediğini kaydetti. Karaca’nın kafede tadilat başlattığını ve kullanılamaz vaziyete getirdiğini belirten Göl, “Daha ardindan kendisine ‘Ya bana paramı ver veyahut kafemi Daha önceki haline getir’ dedim. Kendisi de bana ‘O vakit bendeniz sana kendisinin yerimi vereyim, sen burayı işlet ve kendisinin kafeni yaptır’ dedi. dahada ardindan notere gittikçe kafeyi bana devretti. Ondan ardindan işletme dokümanı ve vergi levhamı çıkartarak kafeyi işletmeye başladım. Tam çalışmaya başlamışken CİMER’e 19 kez asılsız suçlamalarla şikayette bulundu” diye konuştu.


‘BOYAYI ÇİTLER İÇİN ALMIŞTIK, BENİM DE ÜZERİME DÖKÜLDÜ’

Olay bugünü yaşananları da laf eden Levent Göl, “Hakkımdaki asılsız şikayetleri hasebiyle kendisiyle defaatle müzakereye çalıştım ama onay etmedi. olay gününde de Adnan Menderes Bulvarı’nda karşılaştık. Kendisi park seklinde otomobilde tek arkadaşıyla oturuyordu. bendeniz netlikle arabayla önünü kesmedim. Kafenin çitlerini boyamak amaciyla boya aldıktan ardindan O.G. ile yolda giderken Karaca’yı görünce konuşmak istedim. Boyanın kapağı açıktı, arabaya dökülmesin diye boyayla birlikte aşağıya indim. Bu sırada Karaca ile tartışırken arbede çıktı, üzerime atladı. Boya bu sırada hemide benim hemide onun üstüne döküldü. netlikle darbetmedim, aksine o benim kollarımı tırnakladı. İddia edildiği benzeri sopayla darbetmedim. olay esnasında Karaca’nın yanında bulunan kişi de Şahit olarak verdiği ifadesinde bütün bunları doğruluyor zaten. esas mağdur benim” dedi.

Olayla alakalı tahkikat sürerken, ev hapsi cezasına çarptırılan Levent Göl, savcının itirazı üstüne Bir gün evvel akşam tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DHA

Adana salı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*