Havalı Tüfeklerde Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • 2 Months ago
  • 0

Havalı tüfek modelleri kanunen sınırlandırılmış çerçevede kullanılması gereken silah çeşitleridir. Havalı silahlar görüntü itibari ile, gerçek silahlar ile ayırt edilmesi mümkün olmayan silahlardır. Öte yandan çalışma anlamında prensipleri farklı silah modelleridir.  Havalı silah, sıkıştırılmış hava aracılığı ile saçma atmayı sağlayan mekanizma ile çalışma prensibine sahiptir. Havalı tüfeklerde dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise markası olmaktadır. Özellikle kaliteli ve güvenilir silah modelleri, uzun vadede sağlıklı kullanım avantajı sağlamaktadır.  Havalı silah, sıkıştırılmış hava ile çalışma özelliğine sahiptir. Gerçek silahlarda mevcut olan mermi yerine, saçma kullanılan bu silah modelleri özellikle çeşitli durumlarda tehlikeli olabilen silahlardır. Ancak genel olarak havalı silahlar, usulüne uygun olarak kullanıldığında, öldürücülük özelliği olmaz ancak mutlaka kurallarına uygun şekilde kullanılmalıdır. Havalı silah çeşitleri içerisinde uygun koşullarının oluşturulmasından sonra satın alınabilir.

Hatsan Havalı Tüfek

Hatsan havalı tüfek özellikle en çok tercih edilen markalardan biridir. Havalı silah çeşitleri üç bölümde incelenebilir. Bunlar; hava pistonlu, yaylı ve karbondioksitli tüplerle çalışan silahlar olarak incelenebilir.Havalı silah modelleri arasında, karbondioksitli tüplerle çalışan silah çeşidi, mermi gidiş hızı ve atış mesafesi kapsamında, diğer iki modelden daha üst seviyede kabul edilmektedir. 18 yaşını geçmiş olan ve reşit olan kişiler havalı silah satın alma hakkına da sahiptir. Kullanımı ile ilgili belirli kuralları olan bu silahlar, satış için de güvenilir yerlerin tercih edilmesi gerektiğini ortaya koyar. Çalışma disiplini daha farklı olan bu hava enerjisi ile atış yapabilen bu silah modelleri özellikle direkt olarak canlılara doğru atış yapıldığında oldukça tehlikelidir. Yaralanma riski bu sebeple dikkate alınmalıdır. Unutulmaması gereken bir diğer önemli faktör ise havalı silah modellerinin av için kullanılamayacağını unutmamak önem teşkil etmektedir. Havalı silah çeşitleri havalı tüfekler ve havalı tabanca olarak ikiye ayrılmaktadır. Çalışma disiplinlerine kıyasla da bu silahlar 3’e ayrılır. Havalı silah mermisine göre de çeşitli modelleri bulunmaktadır. Havalı silahlar, 6 mm plastik mermi atan Airsoft silahlarla aynı şekilde düşünebilir ancak ikisi farklı silah modelleri olmaktadır.Fakat genel itibari ile 4,5 mm çelik bilye atışı söz konusu olmaktadır. Sitemiz üzerinden en kaliteli silah modellerini ve en güvenilir şekilde sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Havalı Tüfek Fiyatları

Havalı tüfek fiyatları, tercih edilecek olan silah çeşidine göre belirlenmektedir. Sitemiz üzerinden en uygun ve kaliteli silah modellerini bulabilirsiniz. Silah fiyatları; çeşitli faktörlere göre belirlenir. Bunlar, silahın kalitesi, modeli ve özellikleridir. Silah fiyatları söz konusu aşamalardan sonra değerlendirilse de genel olarak oldukça uygundur.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir