Michael Frey ve Barış alıcı transferlerinde son dakika!

  • 3 Months ago
  • 0

Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor, tertemiz sezon hazırlıkları kapsamında Erzurum çok İrtifa Kamp Merkezi’nde yaptığı kamp çalışmalarını tamamladı. 

Çaykur Rizespor teknik patronu İsmail Kartal, çok İrtifa Kamp Merkezi’nde medya toplantısı düzenledi. 9 Temmuz’da Erzurum’a geldiklerini kaydeden Kartal, çalışmaların müspet ve randımanlı geçtiğini söyledi. Transferde çok ivecen davranmadıklarını belirten Kartal, “Eksiklerimiz yok mu var. Bu eksiklerimizi gidermek amaciyla idaremiz Yılmaz hocamız yoğun tek çaba içerisindeler. tasima görüşmeleri transferler derhal pat diye olup bitmiyor. Bu tek süreç. Bu zamani biz en iyi şekilde değerlendirip Rizespor’a faydalı olabilecek oyuncuların aramıza katılmasını biz de çok istiyoruz. Bunun amaciyla de hep birlikte yoğun tek çaba içerisindeyiz. Gönül arzu eder ki tasima edebileceğimiz oyuncuların tek vakit evvel takıma kazandırıp hemide kendisinin aramızda birbirimizi tanımak, hemide oyun sistemimize ayak uydurmalarını isteriz. Lige en iyi şekilde en hazır tek şekilde girebilmemizi sağlar bu. tek sıkıntımız şu anda tasima edebileceğimiz oyuncuların tek vakit evvel aramıza katılamaması. Ama bu ne benim ne idarenin tek suçu. bu erken bütün kulüpler arayış içerisinde. Biz de sabrediyoruz. Sabırlı tek şekilde yönetimimizde hep birlikte bu zamani iyi değerlendirip, iyi tek şekilde aşmanın derdindeyiz ki tek vakit evvel istediğimiz oyuncuları aramıza katarak lige iyi tek başlangıç uygulamak istiyoruz. Altyapıdan 12 adet toy arkadaşımızı kampa dahil ederek buraya geldik. Onların da gelişimini sağlayıp tek kaç oyuncuyu Rizespor şuurlu takımına kazandırabilirsek, bu da bizim amaciyla tek artı olacak. bendeniz her gittiğim yerde asagi yapıya çok önem veren, asagi yapıdaki oyuncuları çok iyi gözlemleyen ve devamlı A takıma antrenmanlara dahil ederek onların gelişimlerine katkı sağlamak istek eden ve düşünen tek teknik direktörüm” diye konuştu.

“FREY VE BARIŞ ile alakalı GİRİŞİMİMİZ OLDU”

Basın toplantısında sualleri da cevaplandıran İsmail Kartal, Fenerbahçe’den Frey’in yanı sıra barış amaciyla girişimleri olduğunu belirterek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Frey ile alakalı tek girişimimiz oldu. Zira hazır tek oyuncu. Hem de Fenerbahçe’den barış ile de ilgileniyorduk. Bu iki oyuncunun da kiralanması ile alakalı asama ayni ritimde devam ediyor. Şartlar ve vakit ne gösterecek, zamani takip ediyoruz. Ama Yalnızca Frey’i almanın peşinde değiliz. Başka arayışlarımız da var. A, B, C planı. tek anda istediğiniz oyuncu başka tek kulübe gidebiliyor veyahut kulübün şartlarını onay etmiyor. veyahut bizim istediğimiz şartlarda bu tasima gerçekleşmediği amaciyla B tasarınına geçiyoruz. Bakalım ne olacak. geçen sene bu takımdan 12 adet oyuncu gitmiş. Hepsi de takımda oynayan oyuncular. tek oynayan oyuncu grubu vardır. tek oynamaya yakın ek dediğiniz hemide toy hemide ileriye dönük yatırımlık oyuncular vardır. Şu vakit oynayan gruptan 12 adet oyuncu gitti. Bizim şu anda 7-8 adet oyuncuya ihtiyacımız var. Biz 7-8 adet oyuncunun tasima edilmesi amaciyla yoğun tek çalışma içerisindeyiz.”

Zafer KUMRU / ERZURUM, (DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir