İBB’de bütçe harekatı: Denetim için bazı ödemeler durduruldu…

  • 3 Months ago
  • 0

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gazetecilerin gündeme ait suallerini yanıtladı.

Makam araçlarıyla alakalı suale İmamoğlu “Bunu anlık size rapor vermekten zorlanırız. Çünkü, mesele çok sade veyahut sayısal manada minik tek şey değil. Takibimiz ayni ritimde devam ediyor. Elbette, belediye denilince İBB’nin müessesesel yapısına odaklanmamanız gerekir” dedi. İmamoğlu, İBB’ye bağlı 30 iştirak şirketiyle alakalı asama ile alakalı da bilgi vererek “İştiraklerdeki yönetim, tek evvelki dönemden gelen yönetimler. Onlarla genel heyet çağrımızı yaptık. Bu genel heyet çağrısıyla birlikte hemide yönetimde bu gündemleri toplantıda konuşmak… Tabii, düşündüğümüz Bir takım ekipler var. Dolayısıyla bu belli tek süre vakit alacak. Ama tespitlerimiz var. süre gelen ihbarlar var. İştiraklerde araç değişimleri var. Başka bir deyişle düne civarindan ‘X’ modelde tek araç var iken şimdi ‘Y’ modelde tek araç var. Bu takip altında. Ama belli tek süre vakit alacak. Kamuoyunu doyurucu verileri sizlerle paylaşacağım” diye konuştu. İmamoğlu, iştirak şirketlerinde hiçbir atama yapılmadığını genel heyet sürecinin beklendiğini belirtti.

İmamoğlu gazetecilerin suallerini yanıtladı.

PAZARTESİ 39 İLÇE BAŞKANI İLE TOPLANTI

Pazartesi bugünü başlayacak İBB Meclisi oturumuna başkanlık yapacağını ve tekrar canlı yayın gerçekleştirileceğini belirten İmamoğlu “İlk meclis suanki pazartesi. 39 belediye başkanıyla tek iş birliği toplantısı yapacağız. Davetlerimizi yaptık.Toplumun ihtiyaçları ve insanların bize ilettiği sorunların çözümüyle alakalı maddelerimiz olacak. doğal ki, ekonomiyi konuşacağız. Gündemimiz oldukça yoğun. bendeniz meclise eşlik edeceğim. Bu süreçte mümkün olduğu civarindan mecliste olmak ile alakalı tek kararlılığım var. Çünkü, istediğimiz ve dilediğimiz dilin mecliste oturmasını istiyoruz. dahada evvelki uygulamalarımızda olduğu benzeri aynı şeffaflıkla duyuracağız” dedi.

RUTİN ÖDEMELER ayni ritimde devam EDİYOR

İmamoğlu, İBB’deki ihale ve ödemelerin durdurulmasına ait Sual üstüne “Rutin birtakım esas ihtiyaçlarla alakalı tediye ile alakalı tek sıkıntı yok. Ama Bir takım tediye dengelerini oluşturmak var bütçeyi analiz etmek ile alakalı tabiki ki tek dönemin sıkı kontrolden geçmesi amaciyla talimatları arkadaşlarım alakalı kuruluşlara ilettiler. Zati bu talimatın iletildiği vakit ile şu vakit arasında geçen mesai vakit dilimi üç gün. Dolayısıyla kapıda kuyruk ve benzeyen şeyler üç gün içinde olmaz. Biz zamani dengeli tek şekilde biliyoruz. Bu süreçlerin nasıl yönetilmesi gerektiğini biliyoruz. 5 sene belediye başkanlığı yaptım. 30 senelik iş hayatı deneyimim var. Dolayısıyla iş adamlarını da ne hissettiğini biliyorum. tek müessesenin da ona nasıl davranması gerektiğin ile alakalı tecrübelerim var. Bu tecrübelerimizi arkadaşlarımızla paylaştık. tek istikametten da İBB’nin var ahenk gösteren ücret vaziyeti var. Dolayısıyla ‘Düne civarindan tıkır, tıkır tek sistem işliyordu da şimdi tediye alamıyorum’ diyecek hiç kimse yok İstanbul’da. Ama var sorunlarına rağmen, ahenk gösteren ücret tespitlerimizi yaparak pazartesi bugünü nerede başladığımız, hangi noktada olduğumuzu hemide İstanbul’a hemide meclise anlatarak yola çıkacağız. Sonrasında da kurumumuza iş yapanlara maksimum saygımızı onlara gösterip, birlikte tek asama idaresi ile alakalı senkronize tek çalışma ortamı yaratacağız. Finansal alandaki tedbirlerimizi de kamuoyuna anlatacağız” Cevabını verdi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir