DGS soru ve cevap anahtarı yayımlandı! 2019 ÖSYM DGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM’den nihayet dakika izahı geldi. DGS Sual ve cevap anahtarı yayımlandı. Dikey Geçiş Sınavı’na giren öğrenciler Sual ve yanıtların gelmesi ile puanlarını hesaplayabilecek. İşte DGS sualleri ve cevapları…

DGS Sual VE cevap ANAHTARI YAYIMLANDI

ÖSYM’den yapılan açıklamada, “30 Haziran 2019 tarihinde tatbik edilen iş Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavının (2019-DGS) esas Sual Kitapçığı ile cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

SORULAR VE yanıtlar İÇİN TIKLAYINIZ

Sınava müracaat eden adaylar, esas Sual Kitapçığı diziliminde verilen imtihan sorularının tamamına 30 Haziran 2019 tarihinde saat 14.10’dan bu yana ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 vakit süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, düşünce ve zanaat yapıtları yasasi kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı desturu olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.” denildi.

DGS’ye girerek eğitim seviyelerini lisans düzeyine çıkarmayı hedef alan öğrenciler şimdi DGS neticelerini bekliyor. Dikey Geçiş Sınavı’na giren öğrenciler Sual ve cevaplarını ne vakit denetim edebilecek? İşte ÖSYM 2018 DGS imtihan neticeleri açıklanma tarihi…

DGS SONUÇLARI NE vakit AÇIKLANACAK?

ÖSYM’nin bu sene amaciyla belirlediği takvime göre, neticeler 25 Temmuz 2019 tarihinde açıklanacak.

DGS nokta HESAPLAMA ne türlü YÖNTEMİ

DGS puanları, adayların imtihan sonuçlarından hesaplanan sözel ve sayısal standart puanlarının ve ön lisans öğrenimlerinde elde ettikleri akademik not ortalamalarından hesaplanan ön lisans muvaffakiyet puanlarının (ÖBP) belli katsayılarla çarpılarak toplanmasıyla elde edilecektir.

DGS puanını oluşturacak var olan sayısal ve sözel standart puanlar ile Ön Lisans muvaffakiyet Puanının ağırlıklarını tespit eden katsayılar, Tablo-A’da yer almaktadır. Her aday amaciyla puanlar, tablodaki katsayılar ile çarpılarak toplanacak ve bulunacak toplam, adayın alakalı DGS puanını oluşturacaktır. Her iki testten de asgari 0,5 olmamış nokta alan adayların DGS puanı hesaplanacaktır. Her iki testten de asgari 0,5 olmamış puanı var olmayan adayların DGS puanı hesaplanmayacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*