Erdoğan’dan, İstanbul seçimi için kurmaylarına önemli iki talimat

  • 6 Months ago
  • 0

AK Parti örgütü Ramazan Bayramı’nda İstanbul seçimi sahada olacak. AK Parti genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, örgüte oy oranının artırılması talimatını verip amaç olarak 24 Haziran seçimi rakamlarını gösterdi. Bu hedefe erişmek amaciyla partinin duayen isimleri bayram süresince sahada olacak.

Erdoğan, hafta süresince İstanbul’da 23 Haziran seçimleri amaciyla mesai yaptı. İl Başkanlığı’nda düzen eden toplantılara başkanlık yapan Erdoğan, İstanbul il, kaza başkanları ve belediye başkanlarının görüş ve tekliflerini aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, örgüte iki mühim yönerge verdi.

HEDEF 24 HAZİRAN’DAN dahada çok oy ALINMASI

tertemiz Şafak’ta bulunan habere göre; Erdoğan, 24 Haziran seçimleri ile 31 Mart seçimleri arasındaki oy farkının hasebiyle alakalı görüşleri dinledi. Seçmenin oy verme kararındaki değişikliğin nedenlerini de kaza başkanlarına soran Erdoğan, “23 Haziran seçimlerinde 24 Haziran genel seçiminden dahada çok oy alınması amaciyla çalışın” direktifi verdi. Erdoğan, İstanbul teşkilatı, MYK azaları ve kendisinin çalışma ekibinden 9 hergün bayram tatilinde de İstanbul’da çalışmaya ayni ritimde devam edilmesini istedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

BÜTÜN BELEDİYE BAŞKANLARI İSTANBUL’A ÇAĞRILACAK

Toplantılarda Ramazan Bayramı’nın derhal peşinden İstanbul’da dahada etkin çalışılması amaciyla yollar haritası oluşturuldu. İstanbul adayı Binali Yıldırım ve İstanbul örgütü Ramazan’ın derhal peşinden dahada etkin sahada olacak. bütün belediye başkanları İstanbul’a çağrılacak ve hemşehri buluşmaları ayni ritimde devam edecek. Daha önceki bakanlar ve partinin duayenleri ve kanı önderleri de sahada olacak. İstanbul’daki 314 bin 243 geçersiz oyun azaltılması amaciyla seçmenle bire tek müzakereler yapılacak.

SAHA ÇALIŞMASININ DETAYLARI

Geçersiz oy oranının azaltılması amaciyla AK Parti örgütü yanlarındaki misal pusulalarla doğru oy kullanımını uygulamalı olarak seçmene anlatacak. Bu broşürler kampanya süresince İstanbullu seçmene aktarılacak. Memleketinde kalmak istek eden ve seçimlerde oy kullanmak istemeyen vatandaşlar amaciyla de yoğun mesai harcanacak. İstanbul’da oy kullanması amaciyla teşvik edilecek.

Binali Yıldırım’ın yapmayı planladığı projeler ve YSK’nın iptal gerekçelerinin anlatıldığı alan çalışmalarında müspet dönüşler alındı. AK Parti kaynakları, hukukçularla birlikte yapılan ayrıntılı izahlar ve vatandaşın sorduğu suallere gerekçeli kararla cevap verilmesinin seçmenin aklındaki Sual işaretlerini ortadan kaldırdığını belirtti. Öte yandan, cumhuriyet milletçe partisi adayının mağdur algısının da vatandaşlar tarafından kırıldığı ifade edildi.

AK Parti kadın kolları da ev ziyaretlerine bayram zamani süresince aralıksız olarak ayni ritimde devam edecek. Gençlik kolları da mesaideki yerini alacak. yasamsal medyada Yıldırım ile alakalı yapılan yanlış paylaşımların doğruları anlatılacak. Üniversite öğrencilerine 10 GB web desteği sunulacağı, üniversiteye hazırlanan gençlere aylık ulaşım fiyatinin 40 Lira olacağı maddeler seklinde anlatılacak.

ANKETLER MASADA

24 Haziran ve 31 Mart seçimlerin farklının araştırılmasına baz alinarak anket çalışmaları da ayni ritimde devam edecek. 23 Haziran’a giderken seçmenin kararlarındaki değişkenliklerin neden kaynaklandığına baz alinarak çalışmalara hız verilecek. seçilecek kisi eğilimini ve beklentilerini ölçmek içinde Örgüt tarafından alan analizleri de artırılacak

BÜYÜK MİTİNG

Erdoğan’ın Haziran’ın 2. haftası itibari ile kaza mitinglerine başlaması ve gün içinde üç miting yapması planlanıyor. hatri sayilir büyüklükte İstanbul mitingi amaciyla de planlama yapılıyor.

İSTANBUL SEÇİM SONUÇLARI
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir