Ergin Ataman: “Bu sezon daha iyi olan, iyi oynayan ekip olarak biz kazandık”

  • 4 Months ago
  • 0

Turkish Airlines EuroLeague Play-Off beşinci ve nihayet maçında alanında İspanyol ekibi Barcelona Lassa’yı 80-71 yenerek Final Four’a var olan Anadolu Efes’te başantrenör Ergin Ataman, bu başarıyı dogruluk ettiklerini söyledi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda dolu tribünler önünde oynanan karşılaşmanın derhal peşinden düzen eden medya toplantısında açıklamalarda bulunan Ataman, teknik tek değerlendirme yapmayacağını belirterek, “Maçtan evvel kazanacağımıza değin twit atmıştım. Bu sezon iyi oynayan takımın kazanacağını söylemiştim. Bu sezon dahada iyi olan, iyi oynayan ekip olarak biz kazandık. Türk seyircisinden ve takımımdan dolayı çok gururluyum. bu erken salona 16 bin seyirci geldi. 18 sene ardindan Anadolu Efes, Final Four’a gitmeyi dogruluk etti.” ifadelerini kullandı.

Ataman, oyuncularıyla gurur duyduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizden evvel Final Four’u garantileyen ve normal sezonu lider tamamlayan Fenerbahçe Beko’yu ve başantrenör Zeljko Obradovic’i kutluyorum. Takımını 5 sene üst üstüne Final Four’a taşıdı. Bunun ne civarindan güç olduğunu en iyi güzel bilen kişilerden biriyim. Fenerbahçe çok deneyimli tek takım. Bu Play-Off serisinde filhakika çok yorulduk. Üst üstüne mücadeleler oynuyoruz. Kazanıyoruz, kaybediyoruz… Belki de serinin 3. müsabakasında Turkish Airlines EuroLeague Play-Off tarihinin en iyi dis alan maçlarından tek tanesini oynadık. Kazandık ve seriyi buraya taşıdık. 1-2 vakit dinlenelim bu maça ardindan bakacağız. Final Four’un evvel maçında tekrar dogruluk eden, o vakit dahada iyi oynayan kazanacak ve final oynayacak. galip gelen ülkemiz olacak. İki takimi de kutluyorum.”

Ergin Ataman, tek medya mensubunun “Geçen sene Anadolu Efes normal sezonu nihayet sırada bitirdi ve takım oralardan buraya geldi. Bunu nasıl yorumluyorsunuz?” sualine “Ruh art geldi.” Cevabını verdi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir