Aytemiz Alanyaspor Erteleme İçin TFF’ye Başvurdu, Konyaspor’dan Açıklama Geldi

  • 4 Months ago
  • 0

Kayserispor mücadelesi dönüşünde Bir takım takım arkadaşlarıyla birlikte Alanya yolunda trafik kazası geçirerek hayatını kaybeden Josef Sural’ın ölümünün aksisedaları sürüyor.

Alanyaspor Kulübü, ağlatısal tek şekilde hayatını yitiren Sural amaciyla cenaze merasimi düzenlerken futbolcunun giydiği 90 numaralı takim formasi da çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli edildi.

Yaşanan üzüntü olayın derhal peşinden Alanyaspor, Süper Lig’de hafta sonu oynanacak Konyaspor maçının ileri tek tarihe ertelenmesi amaciyla TFF’ye başvurdu.

Konyaspor cephesi de bu talebi desteklerken ülkemiz Futbol Federasyonunun yarın gerçekleştireceği alışılmış olan toplantı sonrası erteleme talebiyle alakalı kararın açıklama etmesi bekleniyor.

ATİKER KONYASPOR CEPHESİNDEN AÇIKLAMA GELDİ

Atiker Konyaspor, Aytemiz Alanyaspor maçıyla alakalı alınabilecek erteleme kararını desteklediklerini açıkladı

İşte Atiker Konyaspor tarafından yapılan açıklama;

“Aytemiz Alanyasporlu futbolcuların Kayserispor deplasmanı dönüşü yaptıkları talihsiz kaza sonrasında Josef Sural’ın hayatını kaybetmesi ve 6 futbolcunun yaralanması bütün Türkiye’de olduğu benzeri camiamızda da derin tek üzüntüye neden olmuştur.

Önümüzdeki pazartesi gecesi oynanması tasarilanan müsabakaya A.Alanyaspor’un bu şartlarda hazırlanması mümkün görünmemektedir. Acılar ve yaralar bu civarindan kitir iken hemide bizim açımızdan ayni vakitte da komşu ve arkadaş şehrimizin güzide takimi Alanyaspor açısından bu müsabakanın için tarihte oynanmasının gönüllerde, akıllarda ve vicdanlarda kalıcı hasarlar bırakacağı aşikardır.

ülkemiz Futbol Federasyonumuzun bu konuya hassasiyetle yaklaşacağından ve İhtiyaç duyulan kararları alacağından şüphemiz yoktur. Bizler Atiker Konyaspor takimi olarak ülkemiz Futbol Federasyonu, Aytemiz Alanyaspor’un kıymetli başkanı, yönetim heyeti azaları ve teknik kurulunun mevzu ile alakalı alacağı kararın sonuna civarindan yanında olacağımızı bildiriyor tek sefer dahada Josef Sural’ın ailesi ve sevenleri başta olmak üzere bütün Aytemiz Alanyaspor camiasına başsağlığı diliyoruz.”

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir