Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu pazar günü bunlara hesap sormayacak mıyız?

  • 5 Months ago
  • 0

PENDİK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pendik’te düzen eden mitingde yaptığı konuşmada “Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız. Ama belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek” dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik’te düzen eden mitinge katıldı. Erdoğan’a Çamçeşme mahallesi ortada Camii önünde düzen eden mitingde Ak Parti Büyükşehir Belediyesi reis adayı Binali Yıldırım da eşlik etti. Erdoğan, 15 Temmuz’da hükümet Bahçeli ile tek araya geldiklerini söyleyerek, “O günden bu yana biz Cumhur İttifakı’nı oluşturduk. Kardeşlerim ama o gece 23.15’te Bay Kemal FETÖ’cülerin yönetim ettiği tankların arasından geçerek Bakırköy Belediyesi’ne gitti. 01.15’te bendeniz de damadım, eşim, kızım torunlarımla birlikte Atatürk Havalimanı’na indik. 10 binler oradaydı. Biz halkımızla birlikte olduk. tek olduk, iri olduk, canlı olduk, kardeş olduk. Hep birlikte ülkemiz olduk. Ve 16 saatte o darbeyi art çevirdik. Ama sizinle yaptık. Şimdi bu erken burada olduğu gibi. tekrar sizinle beraberiz. Allah’ın izniyle sektör bugünü Pendik inanıyorum İhtiyaç duyulan patlamayı yapacaktır. Sandıklar da yapacaktır” dedi.

“CHP ADAYINA oy VERDİĞİNİZİ SANACAKSINIZ AMA BELEDİYEYİ KANDİL’İN MİLİTANLARI YÖNETECEK”

Erdoğan, “Kandil’den gelen talimatlar var. Pensilvanya’dan gelen talimatlar var. Ama artık mızrak çuvala sığmıyor. saklı gizli taraf kalmadı. Hem de işi belediye reis adaylarını tehdit etmeye civarindan götürdüler. Onun amaciyla de belediye başkanlarının tepesine binenlerin yarın İstanbul’u başka şehirlerimizi bunlara yönettirmeyeceği açıktır. Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız. Ama belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek. Unutmayın çıkmış ne diyor Trabzonlu. Sen Trabzonluyum diyerek hemşerilerimi mi aldatacaksın? Başka bir deyişle eğer işe oradan bakıyorsan şu anda benim Hazine ve Maliye Bakanım Trabzonlu. İçişleri Bakanım Trabzonlu. endüstri ve Teknoloji Bakanım Trabzonlu. Aynı şekilde grup reis vekilim o da Trabzonlu. Burada mesele hangi şehirden olup olmadığın değil, erkek olup olmadığın önemli. tek taraftan Cumhurbaşkanı olarak bu kardeşiniz 4,5 sene dahada o makamda mı? Binali kardeşlimiz de sektör akşamı görevlendiriyor muyuz? Ahmet tür kardeşimi de Pendik’e görevlendiriyor muyuz? Şimdi soruyorum. bunun benzeri tek üçlü mü Pendik’e dahada iyi hizmet verir. Yoksa üstü şişhane altı kaval mı?”

AA

“BUNLARIN BAYRAK DİYE BİR DERDİ YOK”

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:
“İnsanların en hayırlısı insanlara yararı olandır. Bizim derdimiz bu. Onun amaciyla de çok çalışacağız. Pendik Belediye reis adayımız Ahmet tür kardeşim yakasına yapışmaya kalkan teröristin hiç gözünün yaşına bakmaz. Boyunun küçük olduğuna bakmayın, çarpar. Soyadı tür ya. Başka bir deyişle o da tür çarpmışa döner. Gördünüz değil mi? Adalar’da CHP’nin Belediye reis adayı. Bay Kemal, İstiklal Marşını söylüyor. Yanındakiler de. CHP’nin Adalar Belediye reis adayı İstiklal Marşı’nı söylemiyor. Niye? Zira Kandil’in arkasında olduğu HDP’nin İstiklal Marşı diye tek derdi yok. Bayrak diye tek derdi yok. Bunların kongrelerinde Türk Bayrağını göremezsiniz. Şimdi bunlarla cumhuriyet milletçe partisi el ele kol kola. Sözde İYİ Parti bunlarla el ele kol kola. Sözde mutluluk bunlarla el ele kol kola. Nereden nereye.”

TUZLA

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tuzla’da düzen eden mitinge katıldı. Erdoğan’a ak parti İstanbul Büyükşehir Belediye reis adayı Binali Yıldırım eşlik etti. Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Tayyip kardeşinizi iyi tanıyorsunuz. 25 senedir neden büyükşehir belediye başkanlığımda neden başbakanlığımda neden cumhurbaşkanlığımda biz hep sizlerle birlikte olduk. Hizmetlerimizde yanınızda olduk. İçinizden biri olarak şu anda da size hitap ediyorum. Biz uzaydan gelmedik. Gökten zembille de inmedik. Tam aksine içinizden biri olarak çıktık. Sizinle birlikte durmadık, yürüdük. Türkiye’yi büyütmeyi, güçlendirmeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. İstanbul’un güzelliğine zerafet katmaya sorunlarını, sıkıntılarını nihayet 25 senede olduğu benzeri çözmeye ayni ritimde devam edeceğiz.” dedi.

“CUMHUR GÜÇLÜ OLURSA CUMHURBAŞKANI DA GÜÇLÜ OLUR”

Erdoğan şöyle ayni ritimde devam etti:

“Gelin şöyle 25 sene öncesine gidelim. Gençler 25 sene evvel Tuzla ne vaziyetteydi bilirler mi? Bilmezler. Çöp, çukur, balçık bilmezler. O vakit cumhuriyet milletçe partisi vardı. Biz görevi devraldıktan ardindan Tuzla hamd olsun ne vaziyete geldi. Biz burada tekrar ihya, inşa ettik. Unutmayın cumhur kuvvetli olursa Cumhurbaşkanı da kuvvetli olur. Unutmayın cumhurbaşkanının yanında olduğu tek büyükşehir belediyesi, kaza belediyeleri onlar da kuvvetli olur. Şimdi dört buçuk sene bu kardeşiniz cumhurbaşkanı. Binali kardeşim İstanbul’a büyükşehir belediye başkanı olduğu takdirde, Şadi kardeşim de Tuzla’da belediye başkanlığına ayni ritimde devam ettiği halde tek üçlü olarak el ele vereceğiz. Tuzla’yı da İstanbul’umuzu da çok dahada ilerilere taşıyacağız.”

“AYRIM ONLARIN İŞİ”

Erdoğan, “Biz Yalnızca şahsımıza oy verenlerin değil, 82 milyonun cumhurbaşkanıyız. Bizde ayrım yok. Zira biz yaradılanı yaradandan dolayı sevdik. Bu ayrım onların işi. Biz evine helal rızk götürmek amaciyla ter döken emekçimizin, her erken dükkanını ‘Bismillah’ diyerek açan esnafımızın, Türkiye’nin gelişmesi amaciyla üreten istihdam sağlayan girişimcilerimizin cumhurbaşkanıyız.” diye konuştu.

“DÖNÜŞÜM, DEĞİŞİM BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ”

Erdoğan kentsel dönüşümün önemine değinerek, “Bugün Ankara’da metruk tek binada çıkan yangında 5 kardeşimiz Ne yazık ki yanarak öldü. 11 kardeşimiz ağır yaralı, tedavide. Ne yazık ki metruk denilebilecek noktada. Zira orada tek dönüşüm yapılıyor. Gelip orası boş yapı diye yerleşen bu vatandaşlarımız bunun benzeri tek vaziyetle karşı karşıya kaldı. Onun amaciyla bizim el ele vermemiz lazım. Kartal’da yaşadıklarımızı biliyorsunuz. Onun amaciyla dönüşüm, değişim bizim amaciyla çok önemli. Benim insanım modern tek hayat tarzına ulaşsın, yağın, zerzele benzeri tehditlerden ırak olsun. Bunun amaciyla biz hizmetkarınız olarak bunları yapalım. İnşa edelim. Sizler de huzur içinde burada yatın.” dedi.

“SİYASET CESARET FEDAKARLIK, DÜRÜSTLÜK GEREKTİRİR”

“Siyaset cesaret fedakarlık, dürüstlük gerektirir” diyen Erdoğan, “Vatanını bekasını milletinin menfaatini kendisinin çıkarının önüne koymayı gerektirir. politika gecesinin gündüzüne katarak ülkesi ve şehri amaciyla koşmayı, ter dökmeyi gerektirir. Biz bunun benzeri tek siyasetçi, hükümet adamı olmanın çabası içindeyiz. Türkiye’yi ve şehirlerimizi dahada müreffeh yarınlara dahada aydınlık günlere kavuşturmanın peşindeyiz. 40 senedir yaptıklarımızla, eserlerimizle konuşuyoruz. bu erken de, yarında eserlerimizle konuşacağız. 25 senedir hep gönülleri kazanmanın çabasında olduk. Bugünde kalpleri feth etmek amaciyla çalışıyoruz. Bu ülkede tek bir dikili ağaçları dahi olmayan, onlara inat Türkiye’ye projelerimizle birbirinden mühim yatırımlarla damgamızı vuruyoruz. Yalnızca İstanbul’a değil 81 vilayetin her birine hizmet götürüyoruz.” ifadelerini kullandı.

“O TÜR KİŞİLERİ ARAMIZA KATMAMIZ, MECLİSE TAŞIMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

Erdoğan, “Onlar paraları götürdüler. bendeniz iki buçuk milyar dolar borçla İstanbul belediyesini devraldım. hemide yatırımlar yaptım ayni vakitte da tek milyar 250 milyon dolara düşürdüm borcu. bunun benzeri devrettim. O günden bugüne sizler İstanbul’u tek dahada bunlara teslim etmediniz. İnanıyorum ki sektör bugünü bunlara teslim etmeyeceksiniz. Burada arzu eder CHP’ye gönül versin arzu eder HDP’ye gönül versin arzu eder sözde İYİ Parti’ye gönül versin arzu eder Saadet’e gönül versin. Gelin hepsini bu yapıtları alana koyarak buraya çağrı edelim. Zira bizim bu noktada kırgın, dargın bunlara değil biz doğruyu anlatalım. Biz inandirma ile değil biz tebliğle görevliyiz. Kalpleri döndürecek var olan Allah’tır. mesele o. Niçin bu civarindan yoruluyoruz? 57 ile gittim. Bunun yanında 30 ilçeye de gittim. Bu süre içinde Rabbimiz ama çalışana çalıştığının karşılığını veriyor. Diğerlerinin bunun benzeri tek derdi yok. Onlar Ankara’da bol bol kulis yaptılar. Hangi PKK’lıyı hangi HDP’liyi nereye alacağız? Onun çabası içindeydiler. Bizim kalkıp ta o tür kişileri aramıza katmamız, onları meclise taşımamız mümkün değil.” diye konuştu.

“31 MART ÇOK ÖNEMLİ”

Erdoğan, “İstanbul’da 5 milyon 300 bin civarında Haneye doğal gaz getirdik. Bunlar insana hizmet nedir bilmez, bu bizim işimiz. Bin araç kapasiteli Tuzla metro istasyon otoparkı yapımına ayni ritimde devam ediyoruz. Türkiye’nin modern sebze meyve halinin yapımıza Aydınlı’da başladık. Bunlarla yetinmiyoruz. Önümüzdeki dönemde size tertemiz yapıtlar yapmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Tuzla’da aşıda dışa bağımlılığı azaltacak biyoteknoloji vadisi kuruyoruz. İstanbul’a yapacağımız üç tertemiz otogardan birisi de Tuzla’da olacak. millet Bahçesi ile Tuzlalılar huzurlu tek nefes alacak. Tuzla’ya su sporları merkezi inşa edeceğiz. tertemiz gençlik merkezi, bebek bilim kampüsü yapacağız. bütün bu hizmetlerin aksamadan ayni ritimde devam etmesi amaciyla 31 Mart çok önemli.” şeklinde konuştu.

“BİZ vatanperver BİR KADROYLA YÜRÜYORUZ”

Erdoğan, “Bu seçimlerde İstanbul’da cumhur ittifakı olarak yarışıyoruz adayımız ortağımız prensiplerimiz al çizgilerimiz belli. İstanbul amaciyla hangi hayalleri kurduğumuzda belli. Biz vatanperver tek kadroyla yürüyoruz. Ezan düşmanlarıyla bayrak düşmanlarıyla İstiklal Marşımıza düşman olanlarla bizim işimiz yok. Karşımızda kimlerin olduğunu, kimlerin kimlerle yollar yürüdüğünü sizler de görüyorsunuz. Şimdiden bölücü örgütün uzantıları karşımızdaki ittifakın İstanbul ve Ankara adayları üzerinde şantajlara başladılar” ifadelerini kullandı.

“MİLLETİMİN HUZURUNU Katiyen KAÇIRAMAZLAR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de Kürdistan diye tek bölge var mı? Irak’ın kuzeyinde var çok seviyorsan defol oraya git bazı yanına alacaksan al, ama bu topraklarımızı bölemeyeceksiniz. Bölücü pkk terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. Siz bunların peşinden mi gideceksiniz. Bunlar benim Kürt kardeşlerimiz temsil edebilirler mi? Bunlar çukurlar hendekler kazdılar orada benim Kürt kardeşlerimi öldürdüler. 13-14 yaşında olan kız çocuklarını dağa kaçırdılar. Kadın biz sırtımızı YPG’ye dayadık diyor. Biz de sırtımızı milletimize ve Allah’ımıza dayadık aramızdaki ayrım bu. PKK sizi tükürüğü ile boğar diyor. Gelin boğun hani. Cudi’de Gabar’da Kandil’de inlerine girdik, girmeye ayni ritimde devam ediyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. FETÖ’cüler de öyle. Hani neredeler? Kaçacaklar. Benim milletimin huzurunu Katiyen kaçıramazlar. hatri sayilir büyüklükte şantaja bu erken boyun eğen yarın da eş tehditlere boyun eğer. Biz asıl bu belediyelere Kandil’in belirlediği eşbaşkan atayıp, atamadıklarını heyecan ediyoruz. Bunların hemide partilerinde hemide belediyelerinde tek resmi olarak görevli var olan başkanları var. tek de asıl patron var olan eşbaşkanları var” diye konuştu.

‘Bu sektör bugünü bunlara hesap sormayacak mıyız?’

Bölücü pkk terör örgütünün başının heykelini dikeceklermiş. HDP’ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum siz bunların peşinden mi gideceksiniz? Hendekler kazdılar oradaki Kürt kardeşlerimi öldürdüler. Kız çocuklarını dağa kaçırdılar. Bu sektör bugünü bunlara hesap sormayacak mıyız? Sırtımızı diyor YPG’ye dayadık PYD’ye dayadık kadın. Ey kadın biz de sırtımızı milletimize ve Allah’ımıza dayadık. Aramızdaki ayrım bu. PKK sizi tükürüğü ile boğar diyor hadi gelin boğun. Cudi’de Kandil’de inlerine girdik girmeye ayni ritimde devam edeceğiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. FETÖ’cüler de aynı. Onlar kaçacak biz kovalayacağız.

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir