Kore Dizilerinin Bağımlılık Yapması

  • 2 Months ago
  • 0

Son dönemlerde adından sıkça söz edilen pek çok Kore yapımı bulunuyor. Türkiye’de Kore dizileri ve kore filmlerine yoğun bir ilgi olduğundan bu kapsamda bahsetmek de mümkün oluyor. Bu yapımların takipçi hayranlarına bakıldığında genellikle genç bir kesim olduğundan söz etmek gerekir.

Ülkemizde yayınlanan dizilerin çok uzun saatler sürmesi, dizilerde işlenen konuların dışına çok çıkılması ve yıllarca devam eden dizilerin bir türlü sonuca ulaşamaması insanların özellikle de gençlerin Kore dizilerini keşfetmesine ve bu dizilere hayranlık duymasına neden oluyor. Özellikle kore dizileri izleyicilerde merak uyandırıyor.

Kore dizilerinin bağımlılık yapması hususunda etkili olan bir başka etken de bu dizilerde yer alan karakterlerin izleyicilere fazlasıyla sempatik gelmesi. Hemen her dizide farklı hareketler sergileyen sempatik karakterlerin olması dizi seyircilerinin bölümleri izlerken keyifli vakitler geçirmesini sağlıyor. Bunun yanında Kore kültürünün ülkemiz kültürü ile bazı noktalarda yüksek benzerlik göstermesi Türk izleyicilerin dikkatini ve ilgisini çeken bir başka etken.

Ayrıca Kore dizilerinde komedi ve romantik türlerin ustaca işlenmesi bu dizilerin popüler olmasını doğrudan etkileyen bir başka durum. Masum şekilde işlenmiş konuların oyuncuların üstün yetenekleri ile birleşmesi dünyanın pek çok noktasında geniş hayran ve izleyici kitlesinin edilmesinde de etkili oluyor. Kore dizilerinin kısa sezonlardan oluşması nedeni ile süreklilik anlamında problem yaşadığından da söz etmek pek mümkün olmuyor. Her sezon onlarca yeni dizinin bitip başka dizilerin başlaması, izleyicinin ilgisini sürekli canlı tutarken konuların birbirinden bağımsız olması da birbirini tekrarlayan ya da birbirinin benzeri yapımların olmasını engelliyor.

Tüm bunlar göz önüne alındığında sürekli farklı yapımların olması, oyuncuların karakterlere çok güzel bir şekilde hayat vermesi, sempatik karakterlerin dizilerde hâkim olması ve konuların ustalıkla işlenmesi Kore dizilerinin neden bağımlılık yaptığı konusunu açıklığa kavuşturan etkenler olarak göze çarpıyor. Geçmiş dönemlerde olduğu gibi 2019 yılında da Kore dizilerinin tüm gözleri üzerine çekeceğinden söz etmek yanlış olmayacaktır. Yeni sezonda izleyici ile buluşacak olan dizi projelerinin büyük bir heyecanla beklenmesi de bu durumu kanıtlıyor.

Sizde türkçe dublajlı kore dizileri ve filmleri izleyerek eğlenceli vakitler geçirmek istiyorsanız http://www.koremekani.com adresi tam size göre.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir