THY Avrupa Liginde Darüşşafaka, Panathinaikos’a 91-67 Mağlup Oldu

  • 3 Months ago
  • 0

THY Avrupa Liginin 25. haftasında Darüşşafaka Tekfen, alanında karşılaştığı Yunan ekibi Panathinaikos’a 91-67’lik skorla yenik oldu. Bu sonuçla ev sahibi takım 22. sefer sahadan maglup ayrıldı. konuk ekip ise 12. galibiyetini elde etti. Karşılaşmaya pota altından bulduğu sayılarla başlayan Panathinaikos, 5. dakikayı 12-8 önde geçti. Darüşşafaka Tekfen, Douglas’ın tempoyu artırma çabalarına karşın çeyrek süresince pota altını savunmakta zorlandı. Yunanistan ekibi, evvel periyodu 20-17 faik tamamladı.

DOĞUŞ İLK YARIDA FARKIN AÇILMASINI ENGELLEDİ

İkinci çeyreğe top kayıplarıyla başlayan Darüşşafaka Tekfen karşısında pota altından basketler aramaya süre gelen Yunanistan temsilcisi, 16. dakikada farkı 14 sayıya çıkardı: 40-26. ev sahibi ekip, Eric ve Douglas’ın sayılarının yanı sıra kenardan oyuna dahil var olan Doğuş Özdemiroğlu’nun tesirli performansıyla farkın açılmasına engel olsa da Panathinaikos devreyi 46-37 önde kapattı.

İKİNCİ YARIDA FARKI ARTIRAN YUNAN EKİBİ KARŞILAŞMAYI 91-67 KAZANDI

İkinci yarı karşılıklı basketlerle başladı. Calathes’in tesirli oyununa Douglas, Kidd ve Evans’ın sayılarıyla karşılık veren Darüşşafaka Tekfen, 26. dakikada farkı 6 sayıya düşürdü: 51-57. Çeyreğin nihayet anlarında tekrar toparlanan Panathinaikos, final periyoduna 66-53 faik girdi. nihayet çeyreğe de hücumda iyi başlayan Yunanistan ekibi, savunmada ritmini kaybeden Darüşşafaka Tekfen karşısında 36. dakikada farkı 28 sayıya civarindan yükseltti: 85-57. var olan müddette farkı savunan Panathinaikos, mücadelesi 91-67 kazandı.

Kaynak: AA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir