AÖF’ten Mısır’da ilk sınav

  • 6 Months ago
  • 0

Bu kapsamda nihayet olarak Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi Suudi Arabistan Programları kapsamında 2018-2019 öğretim seneninde evvel kez öğrenci kaydı alınmış var olan Mısır’da güz çagi ara imtihanları başarıyla tamamlandı. dört kıtada 19 ülkede imtihan merkezi bulunan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, Mısır’ın başkenti Kahire’de bulunan Yunus buyruğa Enstitüsü’nde 12-13 ocakta tarihlerinde güz çagi ara Sınavlarını başarılı tek şekilde gerçekleştirdi. imtihana katılan Açıköğretim Sistemi öğrencileri Suudi Arabistan Programlarına bağlı olarak açılan Kahire imtihan Merkezinden dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

“Sınav hizmetlerinin sayısını arttırmayı düşünüyoruz”

Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, “Bu hafta sonu Mısır’da Açıköğretim Sistemi öğrencileri evvel imtihanlarına girdiler. Mısır’da çok sayıda Türk vatandaşının üniversite öğrencisi olarak veyahut tek işte çalışarak ikamet ettiğini biliyoruz. Türk nüfusunun yoğun olduğu yerlere imtihan hizmeti götürüyor olmamız gurbetçi yurttaşlarımızı hoşnut ediyor. Mısır’dan da çok müspet art dönütler alıyoruz. 19 ülkede verdiğimiz imtihan hizmetlerinin sayısını arttırmayı düşünüyoruz” dedi.

Suudi Arabistan Programları Kahire imtihan Merkezine Mısır’da yerleşik olanlar başvurabiliyor. Ayrıca; liseyi ülkemiz veyahut Mısır’da bitiren ve tek istikametten çalışırken tek istikametten eğitimine ayni ritimde devam etmek isteyenler, Açıköğretim Fakültesinde kayıtlıyken Mısır’a yerleştiği amaciyla öğrenimini yarıda bırakmak zorunda var olan ve öğrenimine ayni ritimde devam etmek isteyenler, tek lisans veyahut ön lisans programı bitirmiş veyahut Daha okumakta var olan ve 2. tek diplomaya dahada sahip olmak isteyenler de başvurabiliyor. program ile alakalı dahada çok bilgi almak isteyenlerin https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim/yurtdisi-programlari/suudi-arabistan-programlari adresini ziyaret ederek ayrıntılı bilgiye ulaşabilecekleri bildirildi.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir