Öğrencisinin Öldürdüğü Ceren Damar Şenel’in Adı Parka Verildi

  • 5 Months ago
  • 0

Ankara’da, 9 vakit evvel öğrencisi tarafından odasında öldürülen Araştırma Görevlisi Ceren Damar Şenel’in (27) adı, görev yaptığı üniversitenin karşısındaki parka verildi.

GÖZYAŞLARI içinde TOPRAĞA VERİLMİŞTİ

Çankaya Üniversitesi haklar Fakültesi 4’üncü derslik öğrencisi Hasan İsmail Hikmet, iki Ocak’ta sınavda kendisini kopya çekerken yakalayan araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’i, fakülte binasındaki odasında bıçaklayarak ve silah ile ateş ederek öldürdü. olay sonrası Ceren Damar Şenel gözyaşları içinde toprağa verildi, cinayet zanlısı Hasan İsmail Hikmet ise tutuklandı.

KILIÇDAROĞLU’NUN KATILIMI İLE AÇILACAK

Çankaya Belediyesi, Ceren Damar Şenel’in adını, görev yaptığı üniversitenin karşısındaki parka verdi. Belediye Başkanı Alper Taşdelen, mevzu hakkinda yaptığı yazılı açıklamasında, parkın tertemiz ismiyle açılışını, cumhuriyet milletçe partisi genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımı ile yapacaklarını söyledi.

“BU ACILAR bundan sonra nihayet BULSUN”

reis Taşdelen, dayanışma içinde acıları paylaşarak azaltmayı, sevinçleri çoğaltmayı muvaffak olmak vaziyetinde olduklarını belirterek şöyle dedi: “Gençlere ve kadınlara baz alinarak sistemli şiddetin önüne geçmek, bu acıların yaşanmaması amaciyla dahada çok duyarlılık oluşturmak ve katledilen insanlarımızın isimlerini sonsuza civarindan yaşatmak hepimizin esas ve müsterek sorumluluğudur. Sevgili Ceren Damar Şenel’in ismini bu şiddet ikliminin nihayet bulması umuduyla tek parka veriyoruz. Umuyor ve diliyorum ki bu acılar artık nihayet bulur ve insanlarımızın hayatları çalınmaz” dedi.

Çukurambar Öğretmenler Caddesi 1528’inci Sokak’ta bulunan park, dört bin 245 metrekare alana sahip. Parkta yeşil alan, bebek oyun alanı, yürüyüş yolu ve spor alanları bulunuyor.

Kaynak: DHA
önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir