Manisaspor

  • 6 Months ago
  • 0

TFF 2. Lig ak Grup’ta sezon başında Daha önceki futbolcularından Iwanski’ye var olan borcu sebebinden 6, ulusal takim Lisansı’nı yenileyemediği amaciyla de üç puanı silinince düşme hattına demir atan Manisaspor’a tek şok dahada geldi. FIFA, Portekiz takimi Benfica’ya 2010 seneninde tasima ettiği Aziza Makukula’nın bonservisinden kaynaklı borcunu ödeyemeyen siyah-beyazlıların 6 puanını dahada sildi. FIFA’nın cezası Futbol Federasyonu tarafından ligdeki nokta tablosuna yansıtıldı. Bu sezon toplaminda 15 puanı silinen Manisaspor, yoksun 7 puanla düşme hattında yer alıyor. 

Geçen sezon tekrar borçları sebebinden toplaminda 12 puanı silinince Spor Toto 1. Lig’den düşen, bu sezon da 2. Lig’de kalması mucizelere bağlı var olan Manisaspor’un nihayet nokta silme cezasının derhal peşinden kurtuluş hattıyla arasındaki ayrım 17 puana çıktı. Arda Turan, Burak Yılmaz, Selçuk İnan, Caner Erkin, Sezer Öztürk, Uğur İnceman, Hakan Balta, Adem Gülüm, Holosko benzeri Bir hayli yıldızın bulunduğu kadrosuyla Ege’yi yıllarca Süper Lig’de temsil eden Manisaspor kulübü, 3. Lig’in eşiğinde.

Manisaspor, Daha önceki yabancı futbolcu ve yabancı kulüplere var olan borçlarını ödemediği halde FIFA tarafından dahada asagi liglere düşürülecek.

Ergin KARATAŞ / İZMİR, (DHA)

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir