Son dakika… Trump’tan skandal yaratacak yaptırım açıklaması

  • 7 Days ago
  • 0
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
ABD Başkanı Donald Trump, Çin başta olmak üzere Bir hayli ülkeyle yürütülen ticaret anlaşmaları ile alakalı “Eğer ticaret anlaşması yoksa bendeniz vergi adamım” ifadelerini kullandı. Trump, anlaşmaların sağlanamaması üstüne ABD’ye esya ihraç eden ülkelere ekstra vergiler uygulamaya ayni ritimde devam edecek.

ABD Başkanı Donald Trump alışılmadık açıklamarıyla gündemi sallamaya ayni ritimde devam ediyor. Trump, Bir hayli ülkeye uyguladığı gümrük vergisini ticaret anlaşmalarıyla taçlandırmak istiyorken yasamsal medyadan yaptığı “Eğer ticaret anlaşmaları sağlanamazsa bendeniz vergi adamım(I am a tariff man)” açıklamasıyla masaya oturmak istemeyen ülkelere gözdağı verdi.

Çin ile kısa süre evvel ticaret anlaşması amaciyla masaya oturan Trump yapılan anlaşmadan hoşnut olduğunu dile getirmişti. Çin dışında otomobil piyasasinin lider ülkesi Almanya ile de anlaşma uygulamak istek eden Trump bu izahı ile ülkeleri ticaret anlaşması imza atmak üzere masaya çağırdı.

Meksika ve Kanada ile Daha önceki NAFTA anlaşmasının adina G20 toplantısı esnasında revize edilmiş tertemiz tek anlaşma imzalayan Trump, Amerika’ya ihraç edilen ürünlerden dahada çok vergi alarak ülkesindeki imalatı artırmak ve yükselen üretimle birlikte istihdamı da artırmak istiyor.

AYRINTILAR GELİYOR…

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.