Son dakika… Almanya’da 8 Türk’ü öldüren kadın nakledilecek

  • 6 Months ago
  • 0
  • social-facebook
  • social-twitter
  • social-googleplus
Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8 Türk, tek Yunan ve tek polisi öldüren örgütün üyesi var olan ve cinayetlerin tek zanlısı olarak gösterilen Beate Zschaepe ile alakalı şaşırtıcı tek gelişme yaşandı… Almanya’nın çok okunan gazetelerinden Bild, Beate’nin başka tek hapishaneye nakledileceğini yazdı.

Almanya’da 8 Türk, tek Yunan ve tek polisin öldürüldüğü cinayetlerin tek zanlısı olarak gösterilen Beate Zschaepe, geçtiğimiz aylarda hakim karşısına çıkmış ve 10 cinayetten dolayı hayat boyu mapus cezası almıştı. Aşırı sağcı NSU’nun üyesi olduğu için 43 yaşında olan terörist, Münih’teki Stadelheim Hapishanesi’nde kalıyordu.

Beate'nin duruşması önünde protesto gösterileri düzen etmiş ve hayatını kaybedenler anılmıştı.

Beate’nin duruşması önünde protesto gösterileri düzen etmiş ve hayatını kaybedenler anılmıştı.

Kadınlara hususi olarak yapılan hapishaneden nakliye edileceğini açıklama eden Zschaepe’nin avukatı Hermann Borchert, “Şu vakit Beate Münih’te. ama taşınması gündemde. istikbal hafta Beate’yi ziyaret edeceğim ve vaziyeti netleştireceğiz” dedi.

Kaynak: Deutsche Welle

Kaynak: Deutsche Welle

“DESTEKÇİLERİNİ denetim EDEMEYİZ”

2012’de Zschaepe, evine dahada yakın tek hapishaneye nakliye olmak istediğini açıklamış ve resmi olarak başvuruda bulunmuştu. Alman teröristin bu talebi o vakit reddedilmiş ve “Zschaepe’nin NSU sempatizanları ve destekçileriyle iletişime geçme olasiligini denetim edemeyiz” izahı yapılmıştı.

Beate, duruşma esnasında art adım atmış ve olaylarla alakası olmadığını söylemişti.

Beate, duruşma esnasında art adım atmış ve olaylarla alakası olmadığını söylemişti.

Bild’e konuşan kaynaklar Zschaepe’nin Bavyera’daki Aichach veyahut Saksonya’daki Chemnitz’e nakledilebileceğini duyurdu. mahalli medya da Zschaepe’nin ocakta ayında Chemnitz’teki hapishaneye nakledileceğini yazdı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir