Olaylı derbi soruşturmasında Beşiktaşlı futbolcular ifade verdi

  • 6 Months ago
  • 0

Habertürk muhabiri Arzu Kaya’nın haberine göre Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda 19 Nisan tarihinde oynanan Fenerbahçe- Beşiktaş futbol müsabakası esnasında çıkan ve Beşiktaş teknik patronu Şenol Güneş’in de yaralanmasıyla sonuçlanan olaylarla alakalı olarak yürütülen tahkikat kapsamında Beşiktaşlı futbolcular müşteki-şüpheli sıfatıyla ifade verdi.

FUTBOLCULAR İFADE VERDİ

Anadolu medya ve Spor Suçları tahkikat Bürosu savcısına ifade veren Caner Erkin tek İzah yapmazken, Tolga varlıklı ise derbi olayına ait ifade verdiğini söyledi. Müşteki kuşkulu olarak ifadesinin alındığını belirten Zengin, “Güvenlik kamera görüntüsü var. tek mesele yok” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

“Silahla yaralama”, “müsabaka alanına yasak madde sokma ve seyircilere saglamak etme” ve “müsabaka alanında yanıcı yakıcı madde kullanma” suçlarından yürütülen tahkikat kapsamında toplamda dahada evvel 47 kuşkulu gözaltına alınmıştı. Aralarında Şenol Güneş’e çakmak atarak yaralanmasına neden veren S.D.’nin de bulunduğu üç kuşkulu tutuklanmıştı. Şüpheliler dahada ardindan adli kontrolle hür kalmıştı.

 

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir