Kışın uçağa bineceklere öneriler

  • 5 Months ago
  • 0

Yolculuğunu havayolundan yapmayı planlayanlar karın rüzgarın tipinin yaşanabildiği kışın uçağa nasıl binmeleri gerektiği konusundan öneriler almak istemektedir ki ilk defa bineceklere destek olsun. Uçağa ilk defa bineceklere yardım olması için hava yolculuğunda tecrübeli olanların verdiği öneriler ve fikirler gibi benzer destek cümlelerini kışın ne yapacağını bilmeden uçağa binecek olanlara da kullanmak gerekmektedir. Acaba kış aylarında uçak yolculuğu güvenli mi, yanıma ne almalıyım, dikkat etmem gereken herhangi bir şey var mı gibi çok fazla soru insanın kafasında dolaşıp durur. Aslında dünyadaki ulaşım vasıtaları üzerinde yapılan araştırmalar havayolu ulaşımı açısından çok güzel sonuçlar verdi. Yaz kış fark etmeden ulaşım vasıtaları arasında en emniyetli yolculuğun uçak olduğu tespit edildi. Özellikle artık internet üzerinden Ucakbileti almanız mümkün olduğu gibi, bilgileri hakkında da bilgiler alabiliyorsunuz.

Uçakların kaza oranı diğer vasıtalara göre çok ama çok daha düşüktür. Hatta bir uçağın kaza yapma ihtimaline göre kişinin yolda yürürken başına bir şeyin düşerek kaza geçirme ihtimali daha yüksektir. Uçağa binerken bu düşünceyle binmek gerekir. Çok yüksekteyim, rüzgar da var kar da yağıyor kaza yaparsak, düşersek sağ çıkamayız düşüncelerini atarak, en güvenli ulaşım aracında olduğunun bilincine vararak binmek gerekir. Bu duygu insanı rahatlatacak ve daha keyifli bir yolculuk geçirmenizi sağlayacaktır. Kış ayların Uçak Firmaları ve havalimanı yetkilileri hava şartlarını kontrol etmektedir. Şayet havada tehlikeli bir durum söz konusu ise zaten uçağın kalkmasına izin verilmemektedir. Doğal olarak risksiz durumlarda uçaklar havalanmaktadır.

Hiçbir havayolu veya firma yetkilisi uçağı riskli durumlarda havalanmasına izin vererek sorumluluk almaz. Kış aylarında uçakla seyahat edeceklere önerilerimiz kısaca şöyledir:

  • Yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da en risksiz vasıta olduğundan güvenli bir şekilde hiçbir tereddüt yaşamadan havayolu ulaşımı kullanılabilir.
  • Uçakların kabin içi baş üstü bagajları genellikle el bavulları ile dolu olduğundan palto ve benzeri dış kıyafetleri koymak biraz sıkıntı olabilmektedir. Paltonuzu nereye koyacağınızı şaşırabilirsiniz. Palto tercihinizi yaparken gerekirse kucağınızda tutmanız problem olmayacak ince fakat dışarıda sıcak tutacak çeşitlerden tercih edin.
  • Uçak içi sıcak olduğundan paltonun içine ince bir şeyler giyilmelidir. Diğer kabin içinde terleyip dışarı çıktığınızda soğuyacağından rahatsız olabilirsiniz.
  • Orta koltuklar iki taraftan sıkıştırıldığından ince giymek burada da faydalı olacaktır.
  • Kış aylarında uçakların rötar yapma ihtimali olduğundan havalimanında kendinizi oyalayacak, bilgisayar, tablet gibi cihazları yanınıza alın.
  • Kalın kıyafetler konulduğundan kış aylarında bagaj sorunu yoğun olarak yaşanmaktadır. Bagajınızı beklerken okumak için ince bir kitap yanınıza alabilirsiniz. İnce olması taşımak ve kullanım açısında daha rahat olacaktır.
  • Normal zamanlarda kış aylarında daha yağlı yiyecekler tüketilmektedir. Uçağa binecekseniz kesinlikle midenizi rahatsız edecek derecede yağlı bir gıda tüketmeyiniz.
  • Yolculuğunuzun başladığı yerde kış olabilir. Fakat gittiğiniz yerdeki hava şartlarının nasıl olduğuna dikkat etmelisiniz. İndiğiniz andan itibaren sizi rahat ettirecek kıyafetler giymeye ve bavulunuzu ona göre hazırlamaya özen gösteriniz.

Bunların yanı sıra uçak firmalarının şartları, gelişmeleri üzerine Uçak Haberleri sitelerini takip ederek, neler olduğu ve yenilikleri öğrenebilirsiniz.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir