İl il Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınacak? Diyanet bayram namazı vakitleri listesini yayımladı!

İslam aleminin beklediği Kurban Bayramı’na çok kısa tek vakit kaldı. Bayram hazırlıklarını tamamlayanlar şimdi Kurban Bayramı’nın evvel sabahı kılınacak bayram namazının kaçta kılınacağını heyecan ediyor. Senede Yalnızca iki defa bayram namazı kılındığı amaciyla Bir hayli kişi bayram namazının nasıl kılındığını unutuyor, bayram namazı nasıl kılınır sualine değin detaylar da haberimizde…

Diyanetin belirlediği bayram namazı saatlerine ve kent il bayram namazı saatleri listesi alakayla araştırılıyor. Bayram tatili başladı, vatandaşlar yollara düştü. Bir hayli kişi bayram tatilini değişik şehirlerde geçirecek ve bayram namazına hazırlıklı olmak istiyor. Peki hangi şehirde bayram namazı saat kaçta kılınacak?  Haberimizden kent il bayram namazı vakitlerine ulaşabilirsiniz.

İL İL BAYRAM NAMAZI VAKİTLERİ DİYANET LİSTESİ

KURBAN BAYRAMI İBADETLERİ NELER?

Kurban Bayramı yapılacak ibadetler insanların merakını çekiyor. dört vakit sürece kurban bayramı süresince yapılacak Bir hayli kulluk görev vardır. İşte Kurban Bayramı’nda yapılacak ibadetler;

– Kurban kesmek: vaziyeti var olan herkese vacip var olan bu ibadet, Kurban Bayramı’nın sebebidir.
– Namaz kılmak: Kurban Bayramı sabahı milyonlarca Müslüman bayram namazına kalkacak. Bayram namazı dışında talihsiz kaza ve nafile namazlar kılmak da nihayet derece önemlidir.
– Teşrik Tekbiri getirmek: Bu erken namazından ardindan Kurban Bayramı’nın 4. bugünü ikindi namazına civarindan teşrik tekbirleri getirmek vaciptir.
– Tövbe ve İstiğfar etmek: bütün mühim dini günlerde olduğu gibi, Kurban Bayramı süresince Cenab-ı Hak’tan günahlar amaciyla bağışlama dilemek, günahlardan tövbe etmek ve istiğfar etmek önemlidir.
– İhlas Suresi hatmi yapmak: Bayram süresince 1000 sefer İhlas Suresi okuyarak İhlas Hatmi uygulamak bayramdan alınacak fazileti atlayacaktır.
– Fakir-fukaraya yardım etmek: Kurban etini gereksinim sahiplerine pay etmek de bu bayramın mühim amaçlarından biridir.
-Müslümanlar arası bağları güçlendirmek: Eş,dost, akraba ziyaretleri ile Mü’minler arası bağların güçlenmesi bayramların içsel istikametini canlandıracaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*