2018 Kurban Bayramı ne zaman? Kurbanlıklar pazarda! İşte Kurban Bayramı öncesi fiyatlar

  • 1 year ago
  • 0
Kurban Bayramı amaciyla art sayım devam ediyor ve Kurban Bayramı’na çok kısa tek vakit kaldı. Tatil uygulamak isteyenler de olanlarını şekillendirmek amaciyla Kurban Bayramı tarihini heyecan ediyor. Vatandaşların kurban ibadetini adina getirmek amaciyla alacağı kurbanlıklar ise Anadolu’nun değişik illerinden İstanbul’a gelmeye başladı. Peki Kurban Bayramı ne zaman?

İslam alemi Allah’a yakınlaşmak ve kurban ibadetini gerçekleştirmek amaciyla Kurban Bayramı’nın bekliyor. Kurban, İslam aleminde Allah’ın rızasını kazanmanın, fakirlere yardım faktörün tek yolu…Kurban Bayramı’nda müminler nimetleri amaciyla Allah’a şükreder, kurbanını keser ve sevdikleri ile bayramlaşır. 2018’de Kurban Bayramı 21 Ağustos Salı bugünü algı edilecek. Arefe günü, 20 Ağustos Pazartesi’ye eşit geldiği amaciyla bayram tatilinin 9 vakit yapılacak.

2018 KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu sene 20 Ağustos Pazartesi (Arefe günü) başlayacak 24 Ağustos Cuma sona erecek. Öte istikametten hafta sonları da ek edince tam 9 vakit tatil yapılacak.

2018 YILINDA uygulanacak RESMİ TATİLLER LİSTESİ

– 20 Ağustos Kurban Bayramı Arifesi (Pazartesi günü) resmi tatil

– 21 Ağustos Kurban Bayramı 1.gün (Salı günü) resmi tatil

– 22 Ağustos Kurban Bayramı 2.gün (Çarşamba günü) resmi tatil

– 23 Ağustos Kurban Bayramı 3.gün (Perşembe günü) resmi tatil

– 24 Ağustos Kurban Bayramı 4.gün (Cuma günü) resmi tatil

– 30 Ağustos yengi Bayramı (Perşembe günü) resmi tatil

– 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı (Pazartesi günü)

DİYANET KURBAN FİYATLARI NE civarindan OLDU?

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 2018 senesi vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin vatan içinde 850, vatan dışında 625 Lira olarak belirlendiğini açıkladı. vatan içi kesim bedeli bu sene değişmezken vatan dışı kesim bedeli 25 Lira arttı.

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir