Gökhan Yalçınkaya’nın Bursa at yarış tahminleri

  • 1 year ago
  • 0

dört Nisan Çarşamba Bursa at yarış tahminleri. Fanatik Hipodrom yazarı Gökhan Yalçınkaya günün programını değerlendirdi.

GOLD FOOT Bursa’da farklı
 
1.AYAK: Rakiplerine oranla çok dahada ön planda gördüğüm MAVİYASEMİN, OLTACI, MARUF TAY üçlüsünün ayırım yapılmadan yazılmasını öneri ediyorum. Bunlardan Maviyasemin’in nihayet iki yarışını da önemsemiyorum, nedeni uzunlarda olmasıdır. İlerde tecrübesi oturdukça tutabilir mi? tabiki tutabilir, ama şimdilik en iyi koştuğu mesafeye dönüyor, öyle ki istatistiğe baktığımız vakit 1400’de Bursa koştuğu 5 yarışının 3’ünü kazanıp, 1’er sefer de 2. ve üçüncü olması onu bu yarışta karşımıza almamamıza işaret ediyor. Geçen yazılarımda da söylemiştim, at da tek fizik var, maşallah kısraktan çok safkanı andırıyor. Oltacı’ye değinecek olursam nihayet yarışını hiç beğenmedim, tam randıman verememesinin üç nedeni olabilir, ilki 18 günde üç yarış koşması, ikincisi pistin ıslak olması, üçüncüsü o gün galip gelen öndeki atın boş kalması karşılara da canlı çıkıp art tarafı yere yatırması. Herneyse diyeyim ama Bursa’da değişik koşan bu safkanı ıskalamayım. Maruf Tay içinse çok konuşmak istemiyorum, ne ara ne sık koşmak atı etkilemyor, sürekli potada, maşallah, ayakları düz bassın.

2.AYAK: Birbirine zit mesafelerde değişik şehirlerde geleni gideni temizleyen AMAZING LOVE, belli ki hayatının en iyi durumlarından tek tanesini yaşıyor. Onun benzeri aprantisi de acaip formda, Bursayla sınırlı kalmayıp neden İstanbul Arenada, Kocaelide, İzmirde her yerde kazanmaya başladı, yolu açık olsun.. ESTERGON, büyük emeklerle tekrar takim formasi sokulan tek at. Nihayet nihayet yarışını kazandı, üstelik 61 kilo ile kazandı. hemide özgüven tazeledi, ayni vakitte da atın ortağı, ünlü dizi-sinema oyuncularından çok sevdiğim kardeşim TURAN SELÇUK YERLİKAYA’nın yüzünü güldürdü, süre gelen fit vaziyetiyle seriye bağlayabilir, kalbende onun kazanmasını istiyorum zaten. BLAZE OF LIGHT, güç kazanıyor ama tatminkar koşuyor. nihayet yarışına oranla yoksun 6.5 deklaresi uzunda iliklerine civarindan rahatlatacaktır, tek Gazi Şampiyonun anneden kardeşi ve ara tuttuğu unuttulmamalıdır, önlerde yükselen her tempo bu atın işine yarayacaktır. Saydığım bu üç ad önde olmak üzere, dikkat çekici kısa vade ikinciliğinde toparlandığına değin yeşil ziya yakan hemide kaçabilen hemide bekleyebilen DYMAXION, iki aylık istihrat rehabilitasyon süreci içerisinde noksansız hazırlandığını öğrendiğim boş kilosuyla dinçlik yapma pozisyonundaki DRUMMER, tırnaklarının uçlarında dolaşan NEON KNIGHT, formunda önemli gelişmeler gözlenen OĞLUM OZAN, süratli zit at GARAVAS dahada ardindan şans verdiğim ihtimallerdir.

3.AYAK: iki aylık aradan ardindan koştuğu evvel uzunca mesafeli yarışında tatminkar koşan, bugun hemide kondüsyonu düzelterek hemide ara tecrübesiyle dönecek var olan STILL DREAMING, takip atım istikrar abidesi FREE POWER, 14 gün içinde üst üste Bursa-Kocaeli hattında başı dönen nihayet yarışında yeter diyen bugun  nispeten dahada canlı istikbal var olan ANFIELD, nihayet yarışına oranla 8 kilo almasına rağmen, hemide çok formda olduğu ayni vakitte da dahada önce bu kilonun üstünde sıkletle yarış kazandığı için kağıt üzerinde gözüken Handikapı taç’a attığım ayağına çabuk kısrak WALLPAPERS, makinada 10 boy kalıp önünde bitiren atlara yakın ara üçüncü olduğu geçen koşusunda dikkatimi çeken NO MORE BETS, her ne civarindan maiden kazansa da mesafede ele geçirdiği derecesiyle bu gruba da göz dağı veren LANG KAWI, üç aylık aradan ardindan dönecek olmasına karşın İstanbuldaki  dostlarımdan orada uzunca süredir çalıştığını hiçbir eksiğinin bulunmadığını öğrendiğim NURELLA, üç ay aradan ardindan koştuğu kısa mesafedeki yarışında iyi görüntü veren evvel kez çıkacağı uzunda tek sefer tartmak istediğim ÖCALTAY, formunu bulan HAŞİMİYELİ sıralamamdır, seçim insiyatifi sizlerindir.

4.AYAK: Yakın takipçilerim bilirler Bursa’da altılı içinde koştuğu bütün yarışlarında banko verdiğim, saolsun buradaki 10 yarışının 9’unu kazanıp 1’inde 2. var olan GOLD FOOT için extra tek ilavem yoktur, kendisine beni alışkanlık yaptırdı, ideal mesafesinde tekrar bankomdur.

5.AYAK: Verdiği uzunca aradan üst üste yarışlar koşarak iyice toparlanıp tık nefes mod’una artık bürünen ihtiyar tank EMBİRHAN, asgari kendisi civarindan bahtlı gördüğüm üst düzey ekürisyle kazanması kuvvetle muhtemel en güçlü adaylardır. Beklentilerin altında kalmaları seklinde SELDANINOĞLU ve OĞLUM KAYRA rakip gördüğüm isimlerdir. bendeniz Arafta kaldım, tarafınızı siz belirleyin.

6.AYAK: Yarışa bakıyorum. En üstten başlayalım. ‘’Doğuhan, Kovada, Pilevneli, Turgut Usta, Yedi Karanfil’’ 5 adet kaçak at var. Bu yarış sizce yavaş gider mi? Form tutan sprinterlerden FIRATIN ÖFKESİ ve BERATBEY ikilisi önde olmak üzere, tek at dahada yazmaya yeriniz varsa, Satış Koşusundan ardindan el değiştiren ve tertemiz ilgililerindeki evvel sınavında tam mesafesinde kan değişikliğine müspet reaksiyon verme olasiligi bulunan tam mesafesindeki ÖZDAMAR’ı da bombada değerlendirebilirler.
 
4,1,3 // 1,8,9,2,10,4,7,3 // 4,3,2,1,5,7,8,6,9 // iki // 7,3,2 // 9,4,10
 


SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

<iframe id="player_669766" frameborder="0" scrolling="0" marginheight="0" marginwidth="0" allowfullscreen="allowfullscreen" src="/QuarkPlayer/Index?ContentParentId=1362713

önceki haber «
sonraki haber »

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir